מה זה הבלוג הזה?

שלום ותודה שהגעתם לבלוג שלי!

שמי צח, מתכנת מגיל צעיר מאוד, וכבר הרבה זמן שאני רוצה לחלוק את הידע שצברתי במשך השנים עם קהילת המפתחים בארץ. אז סוף סוף הרמתי את הכפפה שאני עצמי הנחתי, ואני שמח להציג לכם את בלוג התכנות שלי, I Code.

למה עברית?

למרות הקהל הקטן יחסית, לא היה לי ספק שאת בלוג התכנות הראשון שלי אכתוב בעברית. אם צריך לשים את האצבע על הסיבות המדוייקות אז אני כמעט בטוח שהן:

  • יש אינסוף בלוגים על תכנות באנגלית ומעט מאוד בלוגים בעברית, מה שבתקווה יהפוך את הבלוג שלי לאטרקטיבי יותר עבור המתכנתים הישראלים.
  • אמנם אני שולט באנגלית ברמה גבוהה, אך בעברית עדיין הרבה יותר קל לי להתבטא; בעברית אצליח להעביר את הרעיונות שלי בבהירות מירבית.

למי הבלוג מיועד?

התלבטתי רבות אם לייעד את הבלוג למתכנתים מתקדמים, שצמאים להרחבת אופקים ולגילוי טכנולוגיות חדשות, או אולי למתכנתים בתחילת דרכם, שמחפשים מקום ידידותי לצעוד בו את צעדיהם הראשונים בעולם התכנות. בשלב מסויים תהיתי לעצמי "למה בעצם לא שניהם?". ואכן זה מה שהחלטתי לעשות.

בבלוג אנסה לכתוב הן על נושאים הרלוונטיים למפתחים מתקדמים, כגון טכנולוגיות חדשות או שימושיות במיוחד, טריקים מעניינים שמצאתי וכד', והן פוסטים ללימוד צעדים ראשונים בתכנות, ונושאים בסיסיים יותר, ובביסים קטנים יותר.

עם הזמן ובהתאם לתגובות שלכם, יש סיכוי שהבלוג יתכנס לאחת מהאסכולות, אבל עד אז, אני אנסה לשלב משתיהן.

בכל מקרה אם בא לכם לשמוע על נושא מסויים, אשמח לקבל בקשות ואשתדל לענות עליהן כמיטב יכולתי וזמני.

קריאה מהנה!

צח